دانشگاه چونگ کینگ

دانشگاه چونگ کینگ

دانشگاه چونگ کینگ

Blog Article

دانشگاه پزشکی چونگ کینگ مدیکال چین یک دانشگاه مهم و دولتی واقع در چین است که در سال ۱۹۵۶ در استان چونگ کینک تاسیس شد. امروزه این دانشگاه زیر نظر شهرداری چونگ کینگ است و با سیستم آموزشی منسجم و یکپارچه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و فوق دکترا در پزشکی و دیگر زمینه‌های مرتبط با سلامت فعالیت می‌کند. هزینه تحصیل در دانشگاه چونگ کینگ نسبت دیگر کشورها مناسب بوده و سالانه افراد زیادی خواهان تحصیل در این کشور هستند.

این دانشگاه در ابتدا یک دپارتمان از اولین کالج پزشکی شانگهای بوده که بعداً شکلی مستقل به خود گرفت و فعالیت‌های آموزشی خود را گسترش داده است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به چین تا انتهای این مقاله از علم ویرا همراه ما باشید.
نام دانشگاهچونگ کینگ (CQU)
نوع دانشگاهدولتی
رتبه‌بندی QSرتبه ۶۵۱-۷۰۰
زبانانگلیسی – چینی
سال تأسیس۱۹۲۹
مورد تأیید وزارت بهداشت ایرانبله
مورد تأیید وزارت علوم ایرانبله

 

استان چونگ کینگ را بهتر بشناسیم


به‌طورکلی باید گفت که چونگ کینگ بزرگ‌ترین شهر در جنوب غربی چین است. این شهر به‌عنوان یک بندر مدرن در کنار رود یانگ تسه (Yangtze) و جیالینگ (Jialing) واقع شده است.  چونگ کینگ چهارمین شهر بزرگ پس از پکن، شانگهای و تیانجین است که پیشرفت‌های اقتصادی سریعی هم داشته است. این شهر دارای طبیعت و مناظری زیبایی نیز است.

در واقع چونگ کینگ را با نام شهر کوه می‌شناسند و علت آن هم این است که زمین‌های آن مانند کوه‌ها ناهموار است. همچنین این شهر منبعی غنی از آب و مواد معدنی بوده و جنگل‌های متراکم همراه با زمین‌هایی پر از گل‌های متنوع هم دارد. جغرافیای طبیعی و میراث‌فرهنگی این شهر موجب شده بازدیدکنندگان بسیاری را از چین و سایر کشورهای جهان به سمت خود کشاند.

چونگ کینگ مدیکال یک دانشگاه بین‌المللی


امروزه نزدیک به ۱۰۰۰ دانشجوی بین المللی از ۲۴ کشور جهان در حال تحصیل در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ هستند. همچنین این دانشگاه دارای ۶ بیمارستان مرتبط است که تحت نظارت و مدیریت خود دانشگاه هستند و همه آن‌ها در رده بندی بیمارستان درجه یک در کشور چین قرار دارند. مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل در دانشگاه چونگ کینگ موجب شده سالانه افراد بسیاری خواهان تحصیل پزشکی در این دانشگاه باشند.

دانشگاه چونگ کینگ دارای سه آزمایشگاه دولتی MOE، یک آزمایشگاه دولتی چونگ کینگ و وزارت علوم و فناوری، یک مرکز تحقیقات مهندسی ملی، 24 آزمایشگاه شهرداری، 11 موسسه تحقیقاتی، 6 مرکز تحقیقاتی و 22 آزمایشگاه است. همچنین این دانشگاه دارای 5500 کارمند است که بیش از 358 نفر از آن‌ها استاد و حدود 803 دانشیار هستند.

دانشگاه پزشکی چونگ کینگ دارای بیش از ۴۹,۰۰۰ دانشجو است که ۳۵ مدرسه آن زیر نظر ۷ دانشکده علوم، علوم اجتماعی، علوم انسانی، مهندسی، محیط، علوم و فناوری اطلاعات، پزشکی تحصیل می‌نمایند. لازم به ذکر است که چونگ کینگ دارای یک مجموعه کتابخانه بزرگ بالغ بر ۴.۵ میلیون جلد و چهار پردیس اصلی بوده و در مجموع ۳۴۷ هکتار است.

رنکینگ دانشگاه پزشکی چونگ کینگ


درصورتی‌که تمایل دارید جهت‌پذیرش در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ درخواست دهید لازم است در ابتدا از میزان اعتبار آن و هزینه تحصیل در دانشگاه چونگ کینگ مطمئن شوید. در این مورد بررسی رنکینگ دانشگاه یک روش عالی به شمار می‌آید. طبق طبقه‌بندی QS که جهت مقایسه سطح اعتبار دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شود دانشگاه پزشکی چونگ کینگ جزء هزار دانشگاه اول جهان است و به طور دقیق‌تر دارای رتبه‌ای بین 751 الی 800 است.

همچنین طبق رتبه‌بندی Times دانشگاه چونگ کینگ در جایگاه مزایای تحصیل در چین 600 تا 800 جهان قرار می‌گیرد. این دانشگاه در سیستم شانگهای هم دارای رتبه‌ای میان 200 تا 300 جهانی است. لازم به ذکر است که این دانشگاه تا به حال یک بار جایزه ملی اختراع و دو بار جایزه ملی پیشرفت در علم را توسط دولت چین دریافت نموده است. لازم است بدانید که در سطح بین الملل دارای 8 مجله معتبر است و مهم‌تر از همه مدرک پزشکی این دانشگاه است که به تأیید سازمان بهداشت جهانی (who) هم رسیده است.

رشته‌های دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین


در هفت دانشکده دانشگاه چونگ کینگ بیش از ۳۰۰ برنامه به زبان‌های انگلیسی و چینی ارائه می‌گردد.  لازم به ذکر است که ۲۱ برنامه مقطع دکترا، ۲۱ برنامه کارشناسی ارشد و ۵ برنامه مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. در ادامه بهترین رشته‌های تحصیلی چین که در این دانشگاه ارائه می‌گردند را بررسی کرده‌ایم.

  • تعدادی از رشته‌های مقطع کارشناسی این دانشگاه شامل مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، علوم و فناوری کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار، مهندسی اطلاعات و ارتباطات، علوم و فناوری الکترونیک، علم و مهندسی مواد، شیمی، فیزیک کاربردی، ریاضیات و ریاضیات کاربردی، آمار، علوم و مهندسی محیط‌زیست، معماری، برنامه‌ریزی شهری و روستایی، معماری منظر و… است.

  • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)، کارشناسی ارشد مهندسی (MEng)، کارشناسی، ارشد (کارشناسی ارشد)، کارشناسی ارشد هنر (MA)، کارشناسی ارشد آموزش‌وپرورش (MEd)، کارشناسی ارشد حقوق (LLM)، کارشناسی ارشد مدیریت دولتی (MPA)، کارشناسی ارشد معماری (مارس)، کارشناسی ارشد معماری منظر (MLA)، کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی شهری (MUP)، کارشناسی ارشد علوم محیطی (MES)، کارشناسی ارشد مهندسی محیط‌زیست (MEE) و… تعدادی از رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه است.

  • رشته‌های مقطع دکترا دانشگاه پزشکی چونگ کینگ شامل دکتری مهندسی عمران، دکتری مهندسی مکانیک، دکتری مهندسی برق، دکترای علوم و فناوری کامپیوتر، دکتری علوم و مهندسی مواد، دکتری علوم و مهندسی محیط‌زیست، دکتری مهندسی شیمی، دکترای معماری، دکتری برنامه‌ریزی شهری و روستایی، دکتری علوم و مهندسی مدیریت، دکتری مدیریت بازرگانی، دکتری اقتصاد کاربردی و… است.


شرایط تحصیل و پذیرش در دانشگاه چونگ کینگ چین


در حالت کلی شرایط تحصیل در چین برای دانشجویان بین المللی سخت نیست. می‌توانیم بگوییم شرایط پذیرش و هزینه تحصیل در دانشگاه چونگ کینگ بسته به برنامه و سطح تحصیل متفاوت است. در ادامه برخی از شرایط پذیرش کلی برای دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ بررسی شده است:

  • الزامات تحصیلی: دانشجویان بین‌المللی لازم است تحصیلات دبیرستان یا معادل آن را با وضعیت علمی خوب به پایان رسانده باشند. (دارابودن حداقل معدل (GPA) ۳ در مقیاس ۴ یا معادل آن)

  • الزامات زبان: همچنین دانشجویان بین‌المللی باید به زبان انگلیسی مسلط باشند (حداقل نمره ۸۰ در آزمون تافل یا ۶.۰ در آزمون آیلتس) از سوی دیگر متقاضیان می‌توانند در آزمون مهارت انگلیسی ارائه شده توسط دانشگاه چونگ کینگ شرکت نمایند.

  • الزامات درخواست: دانشجویان بین‌المللی لازم است فرم درخواست تکمیل شده را به همراه ریزنمرات تحصیلی، نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی و دیگر مدارک پشتیبانی را در کنار پرداخت هزینه درخواست ارسال نمایند.

  • شرایط ویزا: دانشجویان بین‌المللی جهت تحصیل پزشکی در چین و دانشگاه پزشکی چونگ کینگ باید ویزای دانشجویی دریافت نمایند و مدرکی مبنی بر حمایت مالی و پاسپورت معتبر ارائه کنند.

  • الزامات بهداشتی: متقاضیان بین‌المللی قبل از ثبت‌نام باید تحت معاینه پزشکی قرار بگیرند و گواهی سلامت ارائه کنند.


هزینه تحصیل در دانشگاه چونگ کینگ چین


در جدول زیر هزینه تحصیل در چین و هزینه تحصیل حدودی در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین در مقاطع مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.نام برنامهمقدار هزینه
کارشناسی۲۵۰۰ دلار سالانه
کارشناسی ارشد (به زبان چینی)۳۳۰۰ دلار سالانه
کارشناسی ارشد (به زبان انگلیسی)۴۰۰۰ دلار سالانه
رشته پزشکی انگلیسی۴۰۰۰ دلار سالانه
دکترا (به زبان انگلیسی) ۵۳۰۰ دلار سالانه
بیمه۱۱۵.۹۹ دلار
اجاره اقامت۵۸ دلار


بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه چونگ کینگ چین


دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین طیف وسیعی از بورسیه‌های تحصیلی را به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌نماید. این بورسیه‌ها جهت حمایت از دانشجویانی طراحی شده‌اند که دارای برتری علمی، پتانسیل رهبری و تعهد هستند. لازم به ذکر است که بورسیه‌های موجود در این دانشگاه شامل بورسیه دولت چین، بورسیه شهرداری چونگ کینگ و بورسیه رئیس دانشگاه چونگ کینگ است.

هر بورسیه این دانشگاه دارای معیارهای واجد شرایط بودن و فرایند درخواست خود است؛ بنابراین لازم است قبل از درخواست برای مهاجرت تحصیلی به چین شرایط خود را به‌دقت بررسی کنید. در ادامه تعدادی از این بورسیه‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.

۱. بورسیه دولت چین


به‌خاطر داشته باشید بورسیه دولت چین برای دانشجویان کشورهایی که روابط دیپلماتیک با چین دارند در دسترس است. این بورسیه هزینه تحصیل در دانشگاه چونگ کینگ، محل اقامت و کمک‌هزینه زندگی ماهانه را پوشش می‌دهد. دانشجویان برای این بورسیه باید از طریق سفارت چین در کشور خود اقدام کنند.

۲. دانشگاه پزشکی چونگ کینگ؛ بورسیه شهردار چونگ کینگ


بورسیه شهردار دولت شهرداری چونگ کینگ برای دانشجویان بین‌المللی برجسته‌ای که تمایل به تحصیل در دانشگاه چونگ کینگ چین را دارند در دسترس است. در واقع این بورسیه هزینه‌های تحصیل، محل اقامت و کمک‌هزینه زندگی ماهانه را پوشش می‌دهد. دانشجویان لازم است مستقیماً به دانشگاه برای دریافت آن مراجعه نمایند.

۳. بورسیه رئیس دانشگاه چونگ کینگ


بورسیه تحصیلی رئیس دانشگاه پزشکی چونگ کینگ برای دانشجویان بین‌المللی که در یک برنامه تحصیلی در این دانشگاه پذیرفته شده‌اند در دسترس است. این بورسیه هزینه تحصیل در دانشگاه چونگ کینگ و کمک‌هزینه زندگی ماهانه را پوشش می‌دهد و دانشجویان باید مستقیماً به دانشگاه جهت دریافت مراجعه نمایند.

خوابگاه‌های دانشگاه چونگ کینگ چین


دانشگاه پزشکی چونگ کینگ در حال حاضر دارای ۳ خوابگاه برای دانشجویان بین‌المللی است. لازم است بدانید همه خوابگاه‌ها دارای آشپزخانه مشترک، اتاق خشک‌شویی، باشگاه، مرکز یادگیری هستند. همچنین هر اتاق دارای تلفن، تلویزیون، کولر، حمام، اینترنت و غیره است. لازم به ذکر است هزینه‌های اقامت در داخل پردیس بسته به نوع اتاق و مدت‌زمان اقامت متفاوت است که در ادامه بررسی شده است:

  • یک اتاق، برای هر نفر برای یک ترم: ۷۲۷ دلار، برای یک سال: ۱۴۵۴ دلار

  • دو اتاق، برای هر نفر برای یک ترم: ۳۶۳ دلار، برای یک سال: ۷۲۷ دلار


دانشگاه پزشکی چونگ کینگ؛ کار حین تحصیل و پس از تحصیل در چین


به‌طورکلی دانشجویان خارجی در چین مجاز به انجام کار پاره‌وقت تا ۲۰ ساعت در هفته در طول سال تحصیلی و تمام‌وقت در تعطیلات هستند. در خصوص رایج‌ترین مشاغل پاره‌وقت برای دانشجویان بین‌المللی هم می‌توانیم به تدریس زبان انگلیسی، تدریس خصوصی و کار در رستوران‌ها یا مغازه‌ها اشاره نماییم.

جهت کار بعد از تحصیل هم دانشجویان که قصد دارند پس از فارغ‌التحصیلی در چین کار نمایند باید جهت دریافت ویزای کار اقدام نمایند. برای دریافت ویزا کارفرما باید اسپانسر ویزا باشد و متقاضی لازم است شرایط خاصی مانند داشتن مدرک از یک دانشگاه معتبر را دارا باشد.

جمع‌بندی

دانشگاه پزشکی چونگ کینگ با نزدیک به ۶۰ سال سابقه تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های پزشکی دولتی در کشور چین شده است. همچنین این دانشگاه دارای نظام آموزش آکادمیک جامعی است که شامل دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و فوق دکترا در رشته پزشکی و دیگر رشته‌های مرتبط می‌شود.

باتوجه‌به مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه تحصیل در دانشگاه چونگ کینگ هر ساله تعداد زیادی از افراد علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه هستید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به چین با ارسال فرم درخواست مشاوره رایگان با مشاوران ما در علم ویرا همراه باشید.

Report this page